http://www.cizgifilm.arsivi.net/category/cizgi-film-izle/
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

10W Ses Yükselteç (Amplifikatör) Devresi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

10W Ses Yükselteç (Amplifikatör)

 

Kondansatörlerin kutupları baskı devrede belirtilmiştir. “V+” Beslemenin “+” ucuna, “V-” beslemenin “-” ucuna bağlanacaktır. “H-” ve “H+” hoparlör çıkışlarıdır. “J+” ve “J-G” Jack çıkışlarıdır. J-G jackın ortak yani, ground ucuna bağlanacaktır. J+ çıkışını jackın ister RİGHT isterseniz LEFT kısmına bağlayabilirsiniz. İki kısmınıda kullanacaksanız bu devreden iki adet yapıp Ground ucunu ortak alıp her iki devreden de birinden RİGHT birinden LEFT bağlantısı yaparak amfinizi stereo olarak kullanabilirsiniz.

Malzeme Listesi;

  • TDA2003 Entegresi
  • 16V 10uF kutuplu kondansatör
  • 16V 470uF kutuplu kondansatör
  • 25V 1000uF kutuplu kondansatör
  • 2 adet 100 uF kutupsuz kondansatör
  • 220R direnç
  • 2,2R direnç
  • 1R direnç
  • 3.5 mm Stereo Jack (Devreyi kullanacaksanız bu devreden iki adet yapmalı, bir devreden çıkan jack ucunu jackın LEFT ucuna, diğer devreden çıkan ucu RİGHT ucuna bağlamalısınız. Ortak ucuda birleştirdiğinizde devreyi rahatlıkla kullanabilirsiniz.)

Eğer çıkışlara kullanım rahatlığı sağlaması açısından klemens bağlamak isterseniz 2li grup halinde 3 adet klemens alınız.

 

  Dikkat !

Entegrenize lütfen soğutucu bağlayınız. Soğutucu olamadan da çalışır, fakat 5-10 dakika içerisinde entegreniz yanar. Dikkatli olun.

TDA2003 Entegresi ve Devrede Kullanımı Hakkında;

TDA2003 entegresi THOMPSON firması tarafından üretilen, ses frekans uygulamalarında kullanılan güç amplifikatör entegresidir. Bu tip entegreler de, devre kurulurken dışarıdan az sayıda eleman bağlanılarak, devre gerçekleşir. Düşük gürültü ses frekans uygulamalarında sık kullanılmasını sağlamıştır. Devre kazancı, direnç değerleri değiştirilerek dışarıdan ayarlanabilir.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
-- --

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

Kristal Test Devresi

Kristal Test Devresi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Kristaller picli devrelerin olmazsa olmaz osilatör elemanlarıdır. …

2 comments

  1. Öncelikle böyle bir uygulamaya emek verip hazırladığınız için tebrik ediyorum. Sizden ricam bu projelerde kullanılacak devre elemanlarını en hesaplı ve güvenli şekilde nereden satın alacağımız konusunda bize yardımcı olmanız. En azından link paylaşabilirseniz çok minnettar oluruz. Çalışmalarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arduino