8 Pin SOIC SMD Adaptörü

Tasarımlarımda ve tamir işlerinde nadiren SMD entegreler kullandım devre yapımında pek sorun olmuyor PCB çizimi malzemeyi bulup ona göre tasarlıyoruz ama tamir ya da denemelerde düşük bir ihtimal normal DIP kılıf bulunamazsa 8 pin SMD entegre bacaklarına tel lehimlnir, kablo atılır yada üşenmeden PCB hazırlanır…

Ama benim ve bir çok kişinin kullandığı DIP sokete lehimleme çok daha uygun.. basit ama faydalı bir ip ucu dediğim gibi çok nadir kullanılıyor bu yüzden paylaşmak hiç aklıma gelmedi ama yukarıda gördüğünüz resimi şans eseri nette görünce paylaşmak istedim dikkat edilmesi gereken soketin Precision tip DIP soket olması aslında biraz daha uğraşarak 16 pin entegrelerde kullanılabilir ama bu kadar şık olmaz..

Ferhat Çelik

Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Daha Fazla Okuma

Post navigation

3 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.