ABD’ye gidip iPhone 5S alıp gelmek daha ucuz!

Apple, geçtiğimiz ay yeni telefonu iPhone 5S ve 5C’yi büyük sükseler yaratarak tanıttı. Milyonlarca insanın gözünün üzerinde olduğu tanıtım canlı yayınla tüm dünyaya sunulmuş, beklenen telefonlar sonunda gelmiş oldu. Apple yine farkını konuşturdu ve telefonları ateş pahası bir rakamlar piyasaya süreceğinin sinyalini verdi.

Yine dün sizler için paylaştığımız haberlerde iPhone 5S’in ülkemize çeşitli yollarla Darty ve n11.com gibi büyük alışveriş siteleri tarafından sokulacağını, fiyatlarının ise uçurum olduğunu göstermiştik. 3.199 TL etiketiyle Darty, bir anda bütün gözleri üzerinde toplarken, n11.com ise %10 indirim uyguladığını söyleyerek 16GB’lık 3 farklı renkteki iPhone 5S’i 2.899 Türk Lirasından satışa sundu.1380272709_iphone-5s-gold-232-1

Ekim ayının ortalarından itibaren sonraki günler içerisine New York‘a gidiş dönüş biletleri 1.100 Türk Lirasını aşmıyor. ABD‘ye gidip kontratsız yeni bir iPhone 5S’i 1.300 Türk Lirasına alabiliyorsunuz. 2.400 lira yapan toplam bütçeye 100 TL yol ve kalma masrafları, 115 TL kayıt masrafı ve diğer masraflarada 150 TL ayırmış olduğunuzu düşünsek, vizeniz de var ise iPhone 5S’i merkezinden yani ABD’den 300 400 lira daha aşağı bir fiyatla rahatlıkla temin edebilir, güzel bir seyahat yapabilirsiniz. Seyehat da yanında hediyesi olur.

Alıntı

Ferhat Çelik

Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Daha Fazla Okuma

Post navigation

2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.