Canon’un G16 modeline yakından bakın

1

Canon PowerShot G16 fiyat ve özellikler

Canon PowerShot G16’nın artılarından bahsedecek olursak, ışık seviyesi parlak ve hızlı lensleri bulunuyor. Optik viewfinder ve güzel bir tasarım örneği oluşturuyor.

Eksilerine gelecek olursak, Wi-Fi bulunmuyor. Elle ayar yapılamaması ise son zamanlarda çıkan makineler arasında en büyük eksiyi kazandırıyor. LCD ekranla donatılmaması bazı kullanıcılar tarafından eksi olarak görülüyor.

Aynı fiyattaki rakipleriyle çok fazla baş edemeyebilir ancak benzer özelliklerdeki rakipleriyle kıyaslandığında Canon’un gerçeğe yakın görüntüler aktardığını söyleyebiliriz. G15 ve G16 muhteşem resim kalitesini düşük ISO kalitesinde sunabiliyor. dSLR kamerası alanında değişebilir lenslerle geliyor.

JPEG resim formatı desteği de bulunuyor. ISO 1600 çekimleri de gürültü bakımından temizlenmiş ve keskinleşmiş sonuçlar ortaya koyuyor. F2.8 96mm ortalama üstünde bir değer sunuyor.

canon

Performans

Makinenin açılıp kendine gelme süresi 1.6 saniye. Açıkken çekim yapma hızı 0.6 saniye sürüyor. İyi ışık seviyesinde otomatik odaklamayı anında yapabildiğinde 0.3 saniyeye kadar çekim süresini düşürebiliyor.

canon

Tasarım

Kameranın tasarımı ve dış görünümü karakteristik bir tasarım sunuyor. İşlemcinin güzel numaraları bulunuyor. Kameranın fiyatı 549$ olarak belirlenmiş durumda.

Alıntı

Ferhat Çelik

1 thought on “Canon’un G16 modeline yakından bakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.