Facebook Kapatılıyor mu? Facebook En Yakın Zamanda Kapatılacak!

3
Facebook Kapatılıyor mu? Facebook En Yakın Zamanda Kapatılacak!
Facebook Kapatılıyor mu? Facebook En Yakın Zamanda Kapatılacak! Başbakanda açıklama yaptı.Facebook’u en yakın zamanda kapatacaklarını bildirdi.Facebook için erişim yasağı ne zaman gelecek? Facebook ne zaman kapanacak?
Facebook Kapatılıyor mu? Facebook En Yakın Zamanda Kapatılacak! Başbakanda açıklama yaptı.Facebook’u en yakın zamanda kapatacaklarını bildirdi.Facebook için erişim yasağı ne zaman gelecek? Facebook ne zaman kapanacak?
Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook Türkiye de de yaygın olarak kullanılan bir ağ.Hükümet lideri Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamayla herkesi şaşırttı. Erdoğan “Bu milleti Facebook’a, Youtube’a yediremeyiz. Kapatılmalarıda dahil atacağımız önemli adımlar var.” Şeklinde konuştu. Facebook kapanıyor mu?, Facebook neden kapanıyor?, Facebook nezaman kapanıyor? Facebook yasaklanıyor mu?
Başbakan Erdoğan internet yasası ile ilgili olarak 30 Mart’tan sonra yeni düzenleme yapacaklarını belirterek “İnternet yasasına malum çevreler itiraz ettiler. Yapabileceğimiz kadarını yaptık. O alanda da 30 Mart’tan sonra atacağımız yeni adımlar var. Bu konuda kararlılığımız var. Bu milleti Youtube’a Facebook’a yediremeyiz. Kapatılmaları da dahil.” diye konuştu. Facebook kapanıyor mu?, Facebook neden kapanıyor?, Facebook nezaman kapanıyor? Facebook yasaklanıyor mu?
Facebook’un Satın Alma Çılgınlığı Sürüyor, İnterneti Havadan Dağıtacak
Dünyaca ünlü Facebook markası yakın zaman içinde en popüler anlık mesajlaşma servisi Whatsapp’ı astronomik bir rakam karşılığında satın almıştı. Facebook bu kez çok farklı bir projeye imza atmak üzere. İnsansız hava uçağı üreten bir firmayı satın alacak olan Facebook, bu yolla afrika’nın internet ulaştırılamayan köşelerine havadan internet sağlayacak.
Dünyaca ünlü Mobil Haberleşme şirketi Facebook, Whatsapp’tan sonra Titan Aerospace’i de satın almaya hazırlanıyor. Facebook bu hamlesinden sonra güneş enerjisiyle çalışan insansızhava uçaklarını kullanarak iletişimi zor olan Afrika ülkelerine havadan erişim sağlayabilecek.
Facebook, güneş enerjisi ile çalışan insansız hava araçları üreten Titan Aerospace’in dronları için görüşmeye başladı. Bilindiği üzere bu dronlar bir kez havalanınca 5 yıl boyunca havadasüzülmeye devam ediyor.
Facebook’un Titan Aerospace şirketini 60 milyon dolar karşılığında satın alacağı belirtiliyor.
Belirtilenlere göre Facebook’u asıl amacı en az 11 bin insansız hava aracı üreterek bu araçlar sayesinde Afrika gibi erişimi zor ola bölgelere havadan erişim sağlamak.
Titan Aerospace tarafından da doğrulanan satın alma görüşmeleri, sosyal ağın gelişmekte olan ülkelere online erişim getirme misyonuyla paralellik gösteriyor.
Öte yandan Google’ın yürüttüğü ve interneti gökyüzünden balonlarla sunmayı hedefleye Project Loon adlı projesi de devam ediyor. Güneş enerjisiyle çalışan helyum balonlarından yayınlanan internet Yeni Zelanda’da test ekibi tarafından kontrol ediliyor.

Ferhat Çelik

3 thoughts on “Facebook Kapatılıyor mu? Facebook En Yakın Zamanda Kapatılacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.