Galaxy S4 için Android 4.4 test süreci başladı!

Resmi güncellemenin şubat ayı içerisinde dağıtıma sunulması bekleniyor.

Samsung, 2013 yılı üst seviye akıllı telefonlarını Android 4.4 KitKat güncellemesiyle buluşturmaya başladı. Resmi güncelleme ilk olarak Galaxy Note 3 için Polonya’da başlarken, Galaxy S4 cephesinde ise LTE destekli model için Android 4.4 güncellemesi test aşamasında ortaya çıkarılmıştı.

1389939263_galaxy-s4-i9500

Galaxy S4’ün ülkemizde satışa sunulan Exynos işlemcili I9500 versiyonu için resmi güncellemenin önümüzdeki ay başlaması bekleniyor. SamMobile bu noktada ilk ipuçlarını vermeye başladı. Sitenin Twitter adresinde yer alan bilgiye göre Samsung, Exynos işlemcili Galaxy S4 için Android 4.4 KitKat güncellemesinde test sürecini başlattı. Test sürecindeki yazılımın henüz kararlı yapıda olmadığı bilgisine de yer veriliyor. Şu an için günlük kullanımda yeterli görünmeyen yazılımın birkaç gün içerisinde önemli ölçüde iyileştirilmesi bekleniyor. Şunu da hatırlatmakta yarar var; I9500 için resmi güncelleme öncesinde final aşamasında yazılımların ortaya çıkması bekleniyor. Bu sayede kullanıcılar resmi dağıtım öncesi yazılımı test edebilecekler. 

Güncellemeye ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

XP Devri Kapandı !

Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin yaşamına son verdi. Microsoft Windows XP kullanan tüm …

One comment

  1. Baskı devre icin desteklerinize hayran kaldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arduino