Yeni gelen haberlere göre iOS 7’nin bu uygulamaları iOS kullanıcılarını hasta ediyor.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 7, zoom, slayt animasyonlar, hareketli duvar kağıtları üzerinde yüzen simgeler ve paralks kaydırma sık kullanımı ile yeni geçişler özellikleri ile iOS kullanıcılarının karşısına çıktı.

iOS 7 iPhone ve iPad için 18 Eylül tarihinde tam sürüm olarak dünya çapında yayınlanmıştı. iPhone ve iPad kullanıcılarının yüzde 18’i yayınlanır yayınlanmaz, ilk 24 saat içinde ise yaklaşık yüzde 35’i iOS cihazlarına  güncelleştirme yaptılar.

ios7manset

Ancak yeni gelen haberlere göre iOS 7’nin yeni uygulamaları kullanıcılara hastalık yapıyor. The Guardian sitesine göre kullanıcılar Apple’ın iOS 7’de bulunan paralaks kaydırma ve sık sık ekran hareketleri uygulamalarından dolayı, hareket hastalığı, vestibüler bozukluklar, merkezi baş dönmesi gibi hastalıkları tetikleyebiliyor.

The Guardian’a konuşan Vestibüler Bozuklukları Dernekleri icra müdürü Cynthia Ryan, 3D efektlerin “yoğun mide bulantısı, sersemlik ve baş dönmesine” neden olabilir dedi.2013061313560527772

Ferhat Çelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.