Hastası olduk IOS 7 ‘nin !

Yeni gelen haberlere göre iOS 7’nin bu uygulamaları iOS kullanıcılarını hasta ediyor.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 7, zoom, slayt animasyonlar, hareketli duvar kağıtları üzerinde yüzen simgeler ve paralks kaydırma sık kullanımı ile yeni geçişler özellikleri ile iOS kullanıcılarının karşısına çıktı.

iOS 7 iPhone ve iPad için 18 Eylül tarihinde tam sürüm olarak dünya çapında yayınlanmıştı. iPhone ve iPad kullanıcılarının yüzde 18’i yayınlanır yayınlanmaz, ilk 24 saat içinde ise yaklaşık yüzde 35’i iOS cihazlarına  güncelleştirme yaptılar.

ios7manset

Ancak yeni gelen haberlere göre iOS 7’nin yeni uygulamaları kullanıcılara hastalık yapıyor. The Guardian sitesine göre kullanıcılar Apple’ın iOS 7’de bulunan paralaks kaydırma ve sık sık ekran hareketleri uygulamalarından dolayı, hareket hastalığı, vestibüler bozukluklar, merkezi baş dönmesi gibi hastalıkları tetikleyebiliyor.

The Guardian’a konuşan Vestibüler Bozuklukları Dernekleri icra müdürü Cynthia Ryan, 3D efektlerin “yoğun mide bulantısı, sersemlik ve baş dönmesine” neden olabilir dedi.2013061313560527772

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

XP Devri Kapandı !

Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin yaşamına son verdi. Microsoft Windows XP kullanan tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arduino