Arduino Ldr Modülü

Arduino Ldr Modülü

LDR sensörünün kullanıldığı bu modülü almanızdan ziyade size tavsiye edeceğim kendi oluşturacağınız devredir . Ama kendi oluşturacağınız bir LDR ve bir dirençten oluşan devrenizin çıkışı analog olacaktır. Resimde gördüğünüz sensörün ise iki adet ayrı çıkışı mevcut hem analog hemde diğital olarak çıkış alabilirsiniz.

Ferhat Çelik

10 thoughts on “LDR Modülü

    1. Bu modül hem dijital hemde analog çıkış verebilmektedir üzerindeki pot ile hassasiyet ayarıda yapılabilir. tercih meselesi 🙂

  1. Selam kardeşim,

    Elektroniğe çok meraklı olsamda maalesef hiç anlamıyorum.Sizin gibi usta kardeşlerimizin bu tür çalışmalarını heyecanla takip ediyorum.Sizden bilir kişi olarak bir konuda yardımınızı talep ediyorum.
    Android cihazımda bulunan tarayıcı programım ile kordineli çalışacak ,harici olabilecek kaliteli ve güçlü bir manyetik sensör tasarımına ihtiyacım var.konu ile ilgili bana yardımınız olur ise memnun olurum .İşlerinizde başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.