Arduino Ldr Modülü
Arduino Ldr Modülü

LDR Modülü

LDR sensörünün kullanıldığı bu modülü almanızdan ziyade size tavsiye edeceğim kendi oluşturacağınız devredir . Ama kendi oluşturacağınız bir LDR ve bir dirençten oluşan devrenizin çıkışı analog olacaktır. Resimde gördüğünüz sensörün ise iki adet ayrı çıkışı mevcut hem analog hemde diğital olarak çıkış alabilirsiniz.

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

BMP180 ile Sıcaklık ve Basınç Ölçümü

BMP180 ile Sıcaklık ve Basınç Ölçümü

Bu sensör BMP085 sensörünün gelişmiş versiyonudur. BOSCH firması eski sensörün üretimini durdurmuştur. Şuanda piyasada BMP180 …

10 comments

 1. Bu modül çok kullanışlı tavsiye ederim..

 2. Direk ldr kullanmak yerine bu modülü kullanmak ne kadar mantıklı??

  • Bu modül hem dijital hemde analog çıkış verebilmektedir üzerindeki pot ile hassasiyet ayarıda yapılabilir. tercih meselesi 🙂

 3. Selam kardeşim,

  Elektroniğe çok meraklı olsamda maalesef hiç anlamıyorum.Sizin gibi usta kardeşlerimizin bu tür çalışmalarını heyecanla takip ediyorum.Sizden bilir kişi olarak bir konuda yardımınızı talep ediyorum.
  Android cihazımda bulunan tarayıcı programım ile kordineli çalışacak ,harici olabilecek kaliteli ve güçlü bir manyetik sensör tasarımına ihtiyacım var.konu ile ilgili bana yardımınız olur ise memnun olurum .İşlerinizde başarılar dilerim.

 4. selam arkadaşlar bu web sitesi cidden çok güzel, twitter da paylaştım

 5. Dönem ödevi için ideal bir proje

 6. Dönem ödevi için ideal bir proje

 7. Güzel paylaşım elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.