LG, çift SIM kartlı ‘LG G Pro Lite Dual’ modelini hazırlıyor.

Telefonun çift SIM kart sebebiyle ilgi görmesi bekleniyor.

 

Geçtiğimiz haftalarda lanse ettiği G2 modelinin satış işlemlerine başlayan LG, agresif fiyat politikasına bakıldığında kayda değer bir satış (10 milyon) rakamı hedefliyor. Söz konusu telefon fiyatının yanında tasarım ve teknik özellikler itibariyle de birçok kesimin beğenisini kazanmış durumda.

LG’nin dikkat çeken bir telefonu ise yılın ilk yarısında tanıtılan Optimus G Pro modeli olmuştu. 5.5-inçlik devasa ekranı ile büyük ekranlı telefonlar kategorisine iddialı bir giriş yapan telefon mevcut durumda dünyanın birçok noktasında satışa sunulmuş durumda.

Rus teknoloji sitesi hi-tech.mail.ru‘da yer alan habere göre Güney Koreli üretici Optimus G Pro modelini çift SIM kart versiyonunu hazırlıyor. Üstelik telefonun basın görseline de yer verildi . “LG G Pro Lite Dual” (hatırlanacağı üzere LG üst sınıf akıllı telefonlarda Optimus markasını kullanmayacağını bildirmişti) olarak isimlendirilen telefon çift SIM kart desteğine sahip olacak ve Optimus G Pro’nun yarı fiyatına satılacak.

1380516077_69d1876b47ed82d2209fbbbef5ea

 

“Lite (hafifleştirilmiş sürüm) eklentisi sebebiyle telefonun teknik özellikleri itibariyle Optimus G Pro modelini gerisinde olması bekleniyor. Bu sebeple telefonda çift çekirdekli bir işlemci (muhtemelen Qualcomm işlemci) ve 8MP çözünürlüklü bir kameranın telefonda yer alması bekleniyor. Batarya tarafında ise 3.140mAh kapasite devam ettirilecek.

5.5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS panelin yer verileceği LG G Pro Lite Dual modeli 400 dolar fiyatıyla ilk olarak Rusya’da satışa sunulacak. 

 

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

XP Devri Kapandı !

Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin yaşamına son verdi. Microsoft Windows XP kullanan tüm …

3 comments

  1. Meslek lisemizde bu devrenizi kullanmak istiyoruz.

  2. Edirne merkezden ben Kenan. Slm paylaşım vallaha billaha iyi, şukuladım 22-03-2017 05:56:36

  3. Tayyip Erdoğan

    Dönem ödevi için ideal bir proje

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arduino