Steve Jobs’ın hazinesi !

  Steve Jobs’ın 30 yıl önce gömdüğü zaman kapsülü bulundu.

iPhone’un mucidi ve Apple’ın efsane CEO’su Steve Jobs, 30 yıl önce arkadaşlarıyla beraber bir kapsül gömmüştü. 2011 yılında hayatını kaybeden CEO, gömdüğü zaman kapsülünü, 20 yıl sonra geri çıkaracaktı acak yerini bulamadığı için bunu gerçekleştirememişti.

Bu zaman tüneli 30 yıl aradan sonra National Geographic ekibi tarafından saklı olduğu yerden çıkarıldı. National Geographic’in ‘Diggers’ programını hazırlayan ekibi tarafından bulunan adına ‘Steve Jobs Zaman Kapsülü’ denen kapsülün görüntüsünü aşağıda gömüldükten kısa bir süre önce çekilen fotoğrafta görebilirsiniz.1380033438_p1857otiesf2f1dppsph1ljc1r233

Steve Jobs bu kapsülü gömdüğünde henüz 28 yaşındaydı. Jobs, arkadaşlarıyla 20 yıl sonra çıkarmayı planladığı 4 metre uzunluğundaki kapsüle yeni icatlarını ve çeşitli eşyalarını koymuştu.

Çıkarılan kapsülün içinde kartvizitler, fotoğraflar, bir video kaset ve çeşitli eşyalar bulundu. Eşyaların içinde en dikkat çeken ise ilk bilgisayar faresi olan Jobs’ın kızının adını koyduğu ‘Lisa Mouse’ adlı fare oldu.

Kaynak: Teknolojioku 

Ferhat Çelik

Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

More Reading

Post navigation

1 Comment

  • Mobil uygulamanız harika playsotre de ras geldim elektronik devreler de birinicisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.