Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Steve Jobs’ın hazinesi !

Steve Jobs’ın hazinesi !

826
1

  Steve Jobs’ın 30 yıl önce gömdüğü zaman kapsülü bulundu.

iPhone’un mucidi ve Apple’ın efsane CEO’su Steve Jobs, 30 yıl önce arkadaşlarıyla beraber bir kapsül gömmüştü. 2011 yılında hayatını kaybeden CEO, gömdüğü zaman kapsülünü, 20 yıl sonra geri çıkaracaktı acak yerini bulamadığı için bunu gerçekleştirememişti.

Bu zaman tüneli 30 yıl aradan sonra National Geographic ekibi tarafından saklı olduğu yerden çıkarıldı. National Geographic’in ‘Diggers’ programını hazırlayan ekibi tarafından bulunan adına ‘Steve Jobs Zaman Kapsülü’ denen kapsülün görüntüsünü aşağıda gömüldükten kısa bir süre önce çekilen fotoğrafta görebilirsiniz.1380033438_p1857otiesf2f1dppsph1ljc1r233

Steve Jobs bu kapsülü gömdüğünde henüz 28 yaşındaydı. Jobs, arkadaşlarıyla 20 yıl sonra çıkarmayı planladığı 4 metre uzunluğundaki kapsüle yeni icatlarını ve çeşitli eşyalarını koymuştu.

Çıkarılan kapsülün içinde kartvizitler, fotoğraflar, bir video kaset ve çeşitli eşyalar bulundu. Eşyaların içinde en dikkat çeken ise ilk bilgisayar faresi olan Jobs’ın kızının adını koyduğu ‘Lisa Mouse’ adlı fare oldu.

Kaynak: Teknolojioku 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.