Ana Sayfa Teknoloji Haberleri XP Devri Kapandı !

XP Devri Kapandı !

532
0

Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin yaşamına son verdi. Microsoft Windows XP kullanan tüm sistemler artık tehdit altında.

Microsoft daha önce 8 Nisan 2014 günü Windows XP’ye olan desteği bitireceğini açıklamıştı. O gün geldi çattı ve bugün Windows XP aramızdan ayrılıyor.

Microsoft, Windows XP için artık hiçbir güncelleme yayınlamayacak. 8 Nisan dan sonra Windows XP kullanan tüm sistemler hackerlar tarafından artık açık hedef halinde.

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü OnurAltıntaş konuştu: “Windows XP kullanmaya devam eden kullanıcıların büyük bir riskle karşı karşıya kalacağını söylemek yanlış olmaz. ATM’ler de dahil.”

“2 YILDIR SÖYLÜYORUZ”

Altıntaş, ATM’lerin Windows’un güncel sürümlerine geçiş planlaması yapılması gerektiği bilgisini 2 yıldan fazla zamandır müşterileri ie paylaştıklarını dile getirdi.Pek çok bankanın bu konuda yol aldığını belirten Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Müdürü Onur Altıntaş, “8 Nisan 2014 itibarıyla ATM’lerin önemli bir kısmının XP’den güncel bir işletim sistemine geçmiş olacağını söyleyebiliriz”dedi.

SİSTEMİN EN BÜYÜK GETİRİSİ GÜVENLİK

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, yeni sistemin yararlarını şöyle belirtti:

“Geçişin ATM’ler için en büyük getirisi güvenlik yönünde olacaktır. Windows 8.1, zararlı yazılımları engelleyecek teknolojilerle donatıldı. Ayrıca sistemlerin yönetimini kolaylaştıran birçok yenilik var. Finansal kurumların risk almaması için, 8 Nisan 2014’te hala Windows XP kullanan ATM’leri olacak kurumların bir an önce bu geçişi yapmalarını öneriyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.