http://www.cizgifilm.arsivi.net/category/cizgi-film-izle/
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Parçalarını kendimiz seçip birleştirebileceğimiz Cep Telefonu !

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

11112Modüler cep telefonu bu kez gerçekten yolda!

Parçalarını kendimiz seçip birleştirebileceğimiz cep, bu dev tarafından gerçeğe dönüştürülebilir!

 

 

İstediğimiz bileşenlerden oluşan telefonlar toplamak hala hayal gibi, ancak Motorola’nın yeni projesi “Project Ara” bunu gerçeğe dönüştürebilir.

Project Ara takımından Paul Eremenko, Motorola Blog’da yaptığı açıklamada bir “iç iskeletten” ve modüllerden bahsediyor. “İskelet, tüm modülleri bir arada tutan yapısal bir çerçeve. Modül, bir uygulama işlemcisinden yeni bir ekrana veya klavyeye, bir pilden bir oksimetreye her şey olabilir – hatta henüz aklınıza gelmeyen bir şey bile olabilir.”

Benzer fikir, geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız PhoneBloks konsepti tarafından da ortaya atılmıştı. Ancak bu konseptin sahibi Dave Hakkens, Motorola’nın aksine onu hayata geçirecek herhangi bir fikre sahip değildi.

Eremenko, Motorola’nın Ara projesi üzerinde bir seneden uzun bir süredir çalıştığını ve Hakkens ile beraber çalıştıklarını,  Motorola’nın teknik işlerle ilgilendiğini, Hakkens’in proje için çevre oluşturduğunu söylüyor.

Motorola, önümüzdeki aylarda geliştiricileri kendi modüllerini oluşturmak üzere Ara platformuna davet etmeye başlayacak. Geliştirici kitinin kış aylarında ortaya çıkması bekleniyor. Çalışan ilk modüler cebin ne zaman ortaya çıkacağı ise henüz belli değil.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
-- --

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

XP Devri Kapandı !

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arduino