Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Parçalarını kendimiz seçip birleştirebileceğimiz Cep Telefonu !

Parçalarını kendimiz seçip birleştirebileceğimiz Cep Telefonu !

124
0

11112Modüler cep telefonu bu kez gerçekten yolda!

Parçalarını kendimiz seçip birleştirebileceğimiz cep, bu dev tarafından gerçeğe dönüştürülebilir!

 

 

İstediğimiz bileşenlerden oluşan telefonlar toplamak hala hayal gibi, ancak Motorola’nın yeni projesi “Project Ara” bunu gerçeğe dönüştürebilir.

Project Ara takımından Paul Eremenko, Motorola Blog’da yaptığı açıklamada bir “iç iskeletten” ve modüllerden bahsediyor. “İskelet, tüm modülleri bir arada tutan yapısal bir çerçeve. Modül, bir uygulama işlemcisinden yeni bir ekrana veya klavyeye, bir pilden bir oksimetreye her şey olabilir – hatta henüz aklınıza gelmeyen bir şey bile olabilir.”

Benzer fikir, geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız PhoneBloks konsepti tarafından da ortaya atılmıştı. Ancak bu konseptin sahibi Dave Hakkens, Motorola’nın aksine onu hayata geçirecek herhangi bir fikre sahip değildi.

Eremenko, Motorola’nın Ara projesi üzerinde bir seneden uzun bir süredir çalıştığını ve Hakkens ile beraber çalıştıklarını,  Motorola’nın teknik işlerle ilgilendiğini, Hakkens’in proje için çevre oluşturduğunu söylüyor.

Motorola, önümüzdeki aylarda geliştiricileri kendi modüllerini oluşturmak üzere Ara platformuna davet etmeye başlayacak. Geliştirici kitinin kış aylarında ortaya çıkması bekleniyor. Çalışan ilk modüler cebin ne zaman ortaya çıkacağı ise henüz belli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.