Göle düşen Lumia 800 3.5 ay sonra bulundu! Hala çalışıyor!

800Nokia Lumia 800, gölde üç buçuk ay durmasına rağmen hala çalışıyor.

Oldukça şaşırtıcı olan hikaye İsveç’den geldi. İddiaya göre bir göle düşen Nokia Lumia 800 akıllı telefon gölde üç buçuk ay durmasına rağmen hala çalışıyordu.

Söz konusu haber Facebook kullanıcısı Roger Nilson tarafından cihazın resimlerinin yayınlanmasıyla ortaya çıktı. İddiaya göre Lumia 800 gölde kaybolmuştu ve üç aydan fazla bir süre sonra kayaların arasında sıkışmış olarak bulundu. Bulunduğunda cihazın ekranı yosun kaplıydı. Bay Nilsson daha sonra telefonu kurutup temizliyor. Nilsson’ın söylediğine göre cihaz kuruttuktan sonra tekrar çalıştı ve hata daha önce olduğu gibi telefonun pil süresi iki gün sürdü.

 

8010

 

Eğer hikaye doğruysa oldukça etkileyici, çünkü bu durum su altı direnci olmayan bir cihaz için oldukça büyük başarı. Samsung gibi birçok üreticinin gelecek amiral gemisi akıllı telefonunun suya ve toza dayanıklı olacağı söyleniyor. Nokia şimdiden bunu başarmış gibi görünüyor.

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

XP Devri Kapandı !

Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin yaşamına son verdi. Microsoft Windows XP kullanan tüm …

One comment

  1. Niğde merkezden ben suzan. Mrb web sitesi inan ki iyi, sağolun 27-04-2017 02:09:05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arduino