THRİFTY 2-HZ CLOCK

YAPILAN ÇALIŞMALARIN ÖZETİ

        Projeyi kütüphaneden araştırarak buldum. Orada bölümümüzle ilgili güzel dergiler arasından birinden buldum. Derginin adı Elector’du. Bu projeyi farklı gözüktüğü ve malzemeleri kolay bulunabilecek bir proje olduğu için seçtim. Projeyi yapma süresince bazı zorluklar yaşadım. Bunları yaşamamın da en önemli sebebi tabiî ki ilk defa böyle bir devre yapmamızdır. Bu da doğaldır. Mesela ilk defa lehim yaptım. Bu da çok zor oldu benim için. Elimi de yakmıştım bir kez bunu da unutmadım. Bu devre +5v/+15v’lik bir güç kaynağı yardımıyla 2 Hz. bir frekans sağlamaktadır. Ama ben frekans ölçme işlemi yerine oraya bir dirençle bir LED koydum sizin tavsiyenizle. Bu projeyi gerçekleştirmek proje araştırmasıyla birlikte yaklaşık 2 ay sürmüştür.   ( ÖZET )

devrearsiv-indir

Ferhat Çelik

Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Daha Fazla Okuma

Post navigation

2 Yorumlar

  • Çankırı merkezden ben Ahmet. selamun aleyküm web siten gerçekten çok hoşuma gitti, şukuladım 03-03-2017 15:58:08

  • Mobil uygulamanız harika playsotre de ras geldim elektronik devreler de birinicisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.