Android ve iOS’tan sonra şimdi Windows Phone’a geliyor

0

 BlackBerry’nin satılma olaylarının arkasından mesajlaşma uygulaması olan Black Berry Messenger’ın Android ve iOS’a geleceği haberleri gelmişti. Şimdi de BlackBerry’nin milyonları zorlayan nadide uygulaması Windows Phone kullanıcıları için de gelecek.

BlackBerry Messenger’in yapımcısı Gart Klassen Hong Kong’ta yaptığı bir konuşmada BBM artık sadece Android ve iOS ile sınırlı kalmayacağını belirtti. Diğer platformlara da açmayı düşündüklerini belirtti. Ayrıca konuşmasına BBM deneyiminden herkesin faydalanmasını istediklerini de ekledi.

BlackBerry kullanıcılarından 60 milyonu BBM kullanıyor. BBM’in belli bölgeler için gelen ve gelmeye devam eden iOS sürümü de başarıyla ilerliyor. Şimdilik 3 milyon kullanıcı iOS ve Android’ten BBM’e kaydolmuş görünüyor.

1380487744_bbm

WhatsApp bu konuda bildiğiniz gibi rakipsiz ilerleyen mesajlaşma servisi olarak başarısını sürdürüyor. BBM’in de bundan önce BlackBerry telefonlardaki başarısı küçümsenecek bir başarı değildi ancak diğer platformlarda BlackBerry kadar ilerleyebileceği düşünülmüyor. Yine de BBM yazılımcıları diğer platformlara da açma konusunda ümitli.

1380487827_basliksiz-1

Ferhat Çelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.