http://www.cizgifilm.arsivi.net/category/cizgi-film-izle/
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Windows telefonlar üçüncü çeyrekte patladı !

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Windows Phone’lı telefonlar son 3 ayda çok yüksek “sıçradı!” İşte geldikleri son nokta…

2013081113052384672

IDC‘nin üçüncü çeyrek raporları ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Akıllı telefon pazarının küçük üyesi Windows Phonetelefonları, üçüncü çeyrekte beklenmedik bir satış patlaması yaşadı. Önceki yılın üçüncü çeyreğine oranla yüzde 156 daha fazla Windows Phone telefonun satıldığı üçüncü çeyrekteki bu başarının arkasında ise Nokia yatıyor.

Nokia’nın düşük fiyatlı Windows telefonlarını piyasaya sürmesinin ardından, pek çok kullanıcının bu modellere yöneldiği anlaşılıyor. Geçen yıl üçüncü çeyrekte pazarın sadece yüzde 2‘sine sahip olan Windows telefonlarının 2013’ün aynı döneminde pazardaki oranını yüzde 3.6‘ya çıkarması rakamsal olarak büyük bir gelişme olmasa da oran bakımından bir rekor. Nokia’nın satış başarısını devam ettirmesi halinde kısa süre sonra akıllı telefon pazarının büyük oyuncuları arasına girmesi zor olmayacak. Nokia’yı satın alan Microsoft’un da tam anlamıyla amacının bu olduğu biliniyor.

Pazar payını yüzde 80’e çıkaran Android’in de, rekor oranda satış patlaması yaşayan Windows Phone’un da ortak yanı, rakipleri olan iOS telefonlarına göre çok daha kolay satın alınabilir, düşük fiyatlı telefonlara sahip olmaları.

Microsoft’un şimdiki hedefi, pazar payını yüzde 5‘e çıkarmak. Microsoft yöneticileri yüzde 5 barajını aşmaları halinde, piyasada çok daha hızlı yaygınlaşmalarının kolay olacağını düşünüyorlar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
-- --

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

XP Devri Kapandı !

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin …

One comment

  1. Tayyip Erdoğan

    Baskı devre icin desteklerinize hayran kaldık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arduino