http://www.cizgifilm.arsivi.net/category/cizgi-film-izle/
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Apple onaylanmamış Lightning kablolarını iOS 7 ile bloke etmeye başlıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Yan sanayi Apple kabloları nedeniyle son dönemde yaşanan ölümlü veya yaralanmalı olayların artması, Apple’ı da bu konuda tedbir almaya itti. iOS 7 ile birlikte firma onaylanmamış Lightning kablolarını engellemeye başladı.
Farklı kaynaklar tarafından rapor edilen bu durum aslında bir süredir gündemdeydi. Apple’dan onaylı Lightning kablosu ve cihazın konnektör girişi karşılıklı birer güvenlik yongasına sahip. Bu sayede yetkili kablo girişi kontrol edilebiliyor. Apple tarafından onaylanmamış bir kablo cihaza takıldığında ise sistem uyarı mesajı veriyor ve bloke ediyor.
Ancak buna rağmen bazı yan sanayi kabloların iOS 7 güvenlik sistemini atlatarak çalışmaya devam ettiği rapor ediliyor. Apple’ın ileride bu sızıntıları tamamen önleyecek bir güncelleme yayınlayacağı tahmin ediliyor.
Ayrıca Apple başlattığı bir kampanya ile onaylanmamış şarj cihazlarını getirene onaylı şarj cihazını 10$ seviyesine düşürüyor.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
-- --

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

XP Devri Kapandı !

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arduino