Pazartesi , 17 Aralık 2018
Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/devrears/public_html/www.devrearsivi.com/wp-includes/nav-menu-template.php on line 199

Apple onaylanmamış Lightning kablolarını iOS 7 ile bloke etmeye başlıyor

Yan sanayi Apple kabloları nedeniyle son dönemde yaşanan ölümlü veya yaralanmalı olayların artması, Apple’ı da bu konuda tedbir almaya itti. iOS 7 ile birlikte firma onaylanmamış Lightning kablolarını engellemeye başladı.
Farklı kaynaklar tarafından rapor edilen bu durum aslında bir süredir gündemdeydi. Apple’dan onaylı Lightning kablosu ve cihazın konnektör girişi karşılıklı birer güvenlik yongasına sahip. Bu sayede yetkili kablo girişi kontrol edilebiliyor. Apple tarafından onaylanmamış bir kablo cihaza takıldığında ise sistem uyarı mesajı veriyor ve bloke ediyor.
Ancak buna rağmen bazı yan sanayi kabloların iOS 7 güvenlik sistemini atlatarak çalışmaya devam ettiği rapor ediliyor. Apple’ın ileride bu sızıntıları tamamen önleyecek bir güncelleme yayınlayacağı tahmin ediliyor.
Ayrıca Apple başlattığı bir kampanya ile onaylanmamış şarj cihazlarını getirene onaylı şarj cihazını 10$ seviyesine düşürüyor.

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

XP Devri Kapandı !

Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin yaşamına son verdi. Microsoft Windows XP kullanan tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arduino