http://www.cizgifilm.arsivi.net/category/cizgi-film-izle/
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Metal Dedektörü Devresi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Metal Dedektörü Devre Şeması

1222

Bu devre şeması düşük maliyetli bir metal dedektörü , tek bir transistör devre ve eski bir cep radio.This ‘i kullanmada başka bir şey değil Colpitts osilatör orta bant frekansta çalışan bir radyo, radyo ve devre aynı frequency.First ayarlanmış radyo, radyo ve hiçbir sound.This üretmek için devre kapalı yendi aynı frekans ve aynı frekansları olacak bu durum radio.In ses yok olduğunu o yüzden biraz sabır close.Then yerleştirilir set up.When metaldir dedektörü devre endüktans, bobin değişiklikler metal bir nesneye yakın yerleştirilir ve böylece iki frekans farklı olacaktır oscillations.Now frekans iptali yok olacak ve radyo, bir tıslama sound.The metal tespit üretir .

Notlar

L1 1 cm PVC boru 36SWG emaye kaplı bakır tel 60 tur yapmak için 
, bir adaptörü yerine bir pil gürültü indükler kullanarak devre Açılması . Pilden güç radyo projeler için her zaman iyidir .

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
-- --

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

Kristal Test Devresi

Kristal Test Devresi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Kristaller picli devrelerin olmazsa olmaz osilatör elemanlarıdır. …

3 comments

  1. Antalya merkezden ben suzan. Slm web sitesi vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 13-03-2017 23:27:50

  2. Mobil uygulamanız harika playsotre de ras geldim elektronik devreler de birinicisiniz.

  3. Merhaba arkadaşlar dedektör konusunda basit ama güzel bir paylaşım. Beğendim Metal dedektörleri konularında daha detaylı bilgiler bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arduino