Metal Dedektörü Devresi

 

Metal Dedektörü Devre Şeması

1222

Bu devre şeması düşük maliyetli bir metal dedektörü , tek bir transistör devre ve eski bir cep radio.This ‘i kullanmada başka bir şey değil Colpitts osilatör orta bant frekansta çalışan bir radyo, radyo ve devre aynı frequency.First ayarlanmış radyo, radyo ve hiçbir sound.This üretmek için devre kapalı yendi aynı frekans ve aynı frekansları olacak bu durum radio.In ses yok olduğunu o yüzden biraz sabır close.Then yerleştirilir set up.When metaldir dedektörü devre endüktans, bobin değişiklikler metal bir nesneye yakın yerleştirilir ve böylece iki frekans farklı olacaktır oscillations.Now frekans iptali yok olacak ve radyo, bir tıslama sound.The metal tespit üretir .

Notlar

L1 1 cm PVC boru 36SWG emaye kaplı bakır tel 60 tur yapmak için 
, bir adaptörü yerine bir pil gürültü indükler kullanarak devre Açılması . Pilden güç radyo projeler için her zaman iyidir .

 

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

ARDUİNO İLE TV AÇMA/KAPAMA DEVRESİ

TVBGone projesinin Arduino uno ile gerçekleştirilmiş hali.. Devre ile istediğiniz televizyonu açıp kapatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken …

2 comments

  1. Antalya merkezden ben suzan. Slm web sitesi vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 13-03-2017 23:27:50

  2. Mobil uygulamanız harika playsotre de ras geldim elektronik devreler de birinicisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arduino