Ana Sayfa Basit Elektronik Devreler Metal Dedektörü Devresi

Metal Dedektörü Devresi

1938
3

 

Metal Dedektörü Devre Şeması

1222

Bu devre şeması düşük maliyetli bir metal dedektörü , tek bir transistör devre ve eski bir cep radio.This ‘i kullanmada başka bir şey değil Colpitts osilatör orta bant frekansta çalışan bir radyo, radyo ve devre aynı frequency.First ayarlanmış radyo, radyo ve hiçbir sound.This üretmek için devre kapalı yendi aynı frekans ve aynı frekansları olacak bu durum radio.In ses yok olduğunu o yüzden biraz sabır close.Then yerleştirilir set up.When metaldir dedektörü devre endüktans, bobin değişiklikler metal bir nesneye yakın yerleştirilir ve böylece iki frekans farklı olacaktır oscillations.Now frekans iptali yok olacak ve radyo, bir tıslama sound.The metal tespit üretir .

Notlar

L1 1 cm PVC boru 36SWG emaye kaplı bakır tel 60 tur yapmak için 
, bir adaptörü yerine bir pil gürültü indükler kullanarak devre Açılması . Pilden güç radyo projeler için her zaman iyidir .

 

3 YORUMLAR

  1. Hocam ben bu diskoydu hiç açmıyordum bu gün bir açtım çok hoşuma gitti arama motoru çok hızlı bundan sonra Google’ıyla bırakıyorum elktoronik devre şemaların ve anlatımların çok güzel ellerine salık versin allahım.amin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.