Galaxy S5 Bomba Ekran !

Samsung, daha yüksek PPI’lar peşinde!

Samsung, yeni Galaxy S için rakiplerine fark atacak, yüksek çözünürlüklü bu ekran üzerinde çalışıyor

galaxy s5

Samsung‘un önümüzdeki sene tanıtacağı telefonlar, full HD’den bile daha yüksek çözünürlüklere sahip olabilir. Yeni bir iddiaya göre Samsung, 5 inç ve daha büyük cihazları için 560ppi piksel yoğunluğu sunan AMOLED ekranlar üzerinde çalışıyor.

Samsung Display CEO’su Kinam Kim‘i kaynak gösteren OLED.at web sitesine göre firma, 2014 için 2560×1440 çözünürlüklü ekranlar üzerinde çalışıyor. Raporda bu ekranlara sahip olacak telefonların ismi belirtilmese de yeni ekran, Galaxy S5’in en önemli özellikleri arasında olabilir.

Kore merkezli firmanın şu anki amiral gemisi cebi Galaxy S4, AMOLED ekranında 1920×1080 çözünürlük, 441ppi piksel yoğunluğu sunuyor. iPhone 5S’in LCD ekranı ise 640 x 1136 çözünürlüğünde ve 326ppi piksel yoğunluğunda. Galaxy S5 gerçekten de 556ppi piksel yoğunluğu sunacak olursa, inç başında Apple’ın cihazından 230 piksel daha fazlasını göstermiş olacak. Bununla birlikte bu ek piksellerin kullanıcılar tarafından çoğunlukla fark edilmeyeceği de bir gerçek.

About Ferhat Çelik

Elektronik mühendisliği için kitaplarla savaşan ve arası hiç iyi olmayan kişi. Kendi gibi elektronik ile ilgileneler için devre arşiv'i kuran Ferhat ÇELİK..

Check Also

XP Devri Kapandı !

Microsoft Windows XP desteğini bugün bitirerek XP’nin yaşamına son verdi. Microsoft Windows XP kullanan tüm …

One comment

  1. Dönem ödevi için ideal bir proje

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arduino